Na czym polega dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna, często nazywana dietą „keto”, stała się jednym z najgorętszych tematów w dziedzinie zdrowego odżywiania. To podejście do diety ma na celu przekształcenie metabolizmu, prowadząc do spalania tłuszczu jako głównego źródła energii. Jednak co dokładnie oznacza dieta ketogeniczna i jakie są jej korzyści? W tym artykule przyjrzymy się zasadom diety ketogenicznej oraz poznamy jej jadłospis.

Czym jest i na czym polega dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna to plan żywieniowy, który jest bardzo niski węglowodanami, umiarkowany w białku i wysoki w tłuszczach. Kluczowym celem jest wprowadzenie organizmu w stan zwany „ketozą”. W normalnych warunkach organizm korzysta z węglowodanów jako głównego źródła energii. Jednak w diecie ketogenicznej ogranicza się spożycie węglowodanów do minimum, co zmusza organizm do wykorzystywania zgromadzonego tłuszczu jako głównego źródła paliwa.

Podstawy Diety Ketogenicznej:

 1. Ograniczenie Węglowodanów: W diecie ketogenicznej spożycie węglowodanów jest znacznie ograniczone, zwykle do około 20-50 gramów dziennie. To jest kluczowe, aby wprowadzić organizm w stan ketozu.

 2. Bogate w Tłuszcze: Dieta ta jest bogata w zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek, awokado, orzechy, nasiona i tłuste ryby. Tłuszcze te dostarczają organizmowi energię w trakcie diety ketogenicznej.

 3. Umiarkowane Białko: Spożycie białka jest umiarkowane, aby organizm nie przetwarzał go na węglowodany, co może zakłócić proces ketogenezy.

 4. Ścisłe Monitorowanie Makroskładników: W diecie ketogenicznej monitoruje się dokładnie ilość spożywanych węglowodanów, białka i tłuszczów, aby utrzymać organizm w stanie ketozu.

Korzyści Związane z Dietą Ketogeniczną:

 1. Spalanie Tłuszczu: Jedną z głównych korzyści diety ketogenicznej jest jej zdolność do skutecznego spalania tłuszczu. Organizm przetwarza tłuszcze na ketony, które stają się głównym źródłem energii.

 2. Redukcja Apetytu: Dieta ta może pomóc w kontrolowaniu apetytu, co może ułatwić utrzymanie kalorycznego deficytu i utratę wagi.

 3. Poprawa Poziomu Cukru we Krwi: Dla osób z cukrzycą typu 2, dieta ketogeniczna może pomóc w poprawie poziomu cukru we krwi i zwiększyć wrażliwość na insulinę.

 4. Poprawa Wydolności Mózgu: Niektórzy ludzie zgłaszają poprawę funkcji poznawczych i koncentracji na diecie ketogenicznej, co jest związane z dostarczaniem mózgowi ketonów jako źródła energii.

Dieta ketogeniczna może być skuteczną metodą utraty zbędnych kilogramów. Dieta ketogeniczna to plan żywieniowy, który wspomaga spalanie tłuszczu, redukuje apetyt oraz przyspiesza metabolizm.

Polecane suplementy diety podczas stosowania diety ketogenicznej:

 • Keto Actives – suplement diety polecany dla osób chcących osiągnąć ketozę. Zawiera naturalne i w pełni bezpieczne dla zdrowia składniki. Wśród nich znajdują się ekstrakty z korzenia pokrzywy indyjskiej, owoców gorzkiej pomarańczy, pieprzu czarnego, korzenia ashwagandhy, papryki rocznej, kwas linolowy, kofeina oraz chrom. Preparat wspomaga metabolizm lipidów oraz ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała.
 • Keto Core – skuteczne krople odchudzające, które dzięki mieszance naturalnych składników działają na organizm w sposób zbliżony do diety ketogenicznej.

Zostań pierwszym, który skomentuje ten ranking.

Dodaj opinię

Ranking-konsumenta.pl
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
 • Cameras (0)
 • Phones (0)
Compare
Shopping cart